Dzienna Porcja

Rekomendacja #6

12 Najważniejszych Kroków do Pełnego Zdrowia 

 

 

Rekomendacja #6  Utrzymuj Optymalny Poziom Witaminy D. Istotna Rola Witaminy K2 (MK-7)

 

Witamina D jest rozpuszczalnym w tłuszczach prohormonem, który wpływa na ekspresję ponad 200 genów w twoim organizmie.1 Procesy te są niezbędne dla optymalnego zdrowia.  A niedobór witaminy D występuje u większości  osób!
 
Można przywrócić optymalny poziom witaminy D we krwi poprzez powtarzającą się ekspozycję na słońce.  Ale filtry przeciwsłoneczne i słabe światło w zimie sprawiają, że jest to trudne.  Amerykańska Akademia  Dermatologii potwierdziła, że ​​witamina D nie powinna być uzyskana z niebezpiecznej ekspozycji na ultrafioletowe promieniowanie słoneczne (UV) lub wewnętrznych urządzeń opalających (solarium).

Dlatego Life Extension zaleca uzupełnianie od  5000 jm do 8000 jm witaminy D3 na dobę i wykonanie po 3 miesiącach testu w celu oceny poziomu 25-hydroksy witaminy D i dostosowania dawki tak by  stężenie we krwi wynosiło między 50-80 ng / ml przez cały rok.

Kiedy  witamina D3 jest wytwarzana w skórze lub spożywana w żywności, jest  ona przekształcana w organizmie do metabolicznie aktywnej postaci znanej jako kalcytriol, który spełnia rolę znacznie większą niż tylko regulacja równowagi wapnia w organizmie.[3]  Witamina D wpływa  na różnicowanie komórek, odporność, wydzielanie insuliny, regulację ciśnienia krwi, etc.[4-33]  Dlatego utrzymuj optymalny poziom witaminy D we krwi skutecznie i niedrogo poprzez uzupełnienie codziennie  5000 IU dziennie.

Członkowie Life Extension może utrzymać optymalny poziom witaminy D we krwi skutecznie i  niedrogo poprzez uzupełnienie codziennie z 5000 jm cholekalcyferolu z owczej lanoliny rozpuszczonej w oliwie z oliwek (pozycja # 01713).
Uwaga: Osoby stosujące więcej niż 2000 jm / dobę witaminy D (z diety i suplementów) powinny okresowo kontrolować poziom 25-hydroksy witaminy D w surowicy. Nie należy przekraczać 10.000 IU dziennie, chyba że lekarz zaleci inaczej. Suplementacja witaminy D nie jest zalecana dla osób z wysokim poziomem wapnia we krwi.

Kup Rekomendowane Produkty 

Krytyczne Znaczenie Witaminy K2 MK-7  (menachinon-7)

Pomijane przez prawie wszystkich ( z wyjątkiem członków Life Extension) jest istotne znaczenie witaminy K. Jeżeli ktoś dbając o swoje zdrowie przyjmuje większe dawki witaminy D, wydaje się absurdalne przegapiać korzyści witaminy K. O ile witamina D ułatwia absorpcję wapnia do krwi i dlatego odgrywa ważną rolę w zachowaniu masy kostnej, mniej znana wśród  lekarzy jest rola witaminy K w transporcie wapnia z krwiobiegu do kości. W momencie obecności witaminy K, białka MGP ( czyli Matrix GLA Protein), które odpowiadają za transport wapnia w organizmie, uaktywniają się i wyłapują zabłąkany wapń z tętnic. Kolejne białko, osteokalcyna, którą produkują osteoblasty, też pobudzona do działania przez witaminę K2, przekazuje do kości, wychwycony przez białka MGP, wapń.

Witamina K występuje w niewielkiej ilości w diecie w dwóch postaciach. Witamina K1 (filochinon) występuje w roślinach, zaś witamina K2 (menachinon) w mięsie, żółtku jaj przetworach  mlecznych. Najwięcej witaminy K2 zawiera japońska potrawa natto przygotowywana ze sfermentowanych ziaren soi. Witaminę K2 syntetyzuje również mikroflora jelita cienkiego w samym organizmie.[34]

Udowodniono, że witamina K bierze udział w procesie mineralizacji kości i wraz z witaminą D3 jest ważna dla utrzymania odpowiedniego ich stanu, kształtowania i utrzymania struktury.[35,36]

Witamina K2 wpływa na aktywność witaminy D3. Przyczyną ewentualnej toksyczności witaminy D3 jest niedobór witaminy K2. Przez suplementacje witaminy D3 zwiększa się zapotrzebowanie na witaminę K2, ponieważ stymuluje ona produkcję białek, których aktywność zależy głównie od witaminy K2. [37] W przypadku przyjmowania suplementacji z witaminą D3, należy zwiększać dawkę witaminy K2.

Przez wiele lat witaminie K przypisywano wyłącznie rolę w procesie krzepnięcia krwi, jednakże wyniki badań ostatniego trzydziestolecia wskazują na udział jej jako kofaktora  γ-karboksylazy, także w innych procesach, takich jak: metabolizm kości, proliferacja komórek nowotworowych, zwapnienie płytek miażdżycowych i rozwój chorób układu krążenia, stany degeneracyjne ośrodkowego układu nerwowego. Witamina K sprawia, że dieta w nią uboga zwiększa ryzyko zwapnienia tętnic a w konsekwencji ryzyko nadciśnienia, zatorów i zawałów.[38]

Działanie przeciwnowotworowe witaminy K wykazano in vitro z zastosowaniem komórek nowotworu sutka, wątroby, jelita grubego, żołądka, płuc i wielu innych. Pierwsze pilotowe badania kliniczne przeprowadzone w Japonii wskazują, że zastosowanie witaminy K2 obok standardowej terapii w przypadku nowotworu wątroby, istotnie zwiększa przeżywalność chorych w odniesieniu do układu kontrolnego. Dawki doustne witaminy K stosowane w leczeniu nowotworów są wysokie i kształtują się w granicach 20-135 mg/dzień.[38]

Toksyczność witaminy K1 i K2 jest znikoma, nie zaobserwowano działań niepożądanych przy podawaniu dawek do 45 mg dziennie a nawet wyższych. Tak wysokie dawki nie mają  jednak ujemnego wpływu na układ krzepnięcia. W leczeniu osteoporozy powszechnie stosowana jest dawka 45mg/dzień czyli około tysiąckrotnie więcej niż wynosi zalecane dzienne spożycie.[38]

Witamina K jest następnym po witaminie D związkiem z grupy witamin, dającym ogromne możliwości zastosowania w terapii i profilaktyce, zwłaszcza osteoporozy. Dziwi  więc, niechęć lekarzy do stosowania witamin, związków o tak niskiej toksyczności, w nietypowych dla nich wskazaniach. [38]

Oferujemy różne suplementy z Witamina K2 dla osób które nie stosują suplementu Bone Restore with K2 (Odnowa Kości  z witaminą K2)  i Once Daily Health Booster (Jedna Dziennie na Wzmocnienie Zdrowia)

Kup Rekomendowane Produkty 


Poprzednia 1/2 Następna »

Powiązane artykuły

Witaminy