Dzienna Porcja

Rekomendacja #11

12 Najważniejszych Kroków do Pełnego Zdrowia 

 

 

Rekomendacja #11  Chroń Funkcje Mózgu

Cognitex® z Kompleksem Ochrony Neuronów

Cognitex with NeuroProtection Complex

 

Wiele czynników może działać przeciwko nam  aby okradać nas wraz z wiekiem z naszej sprawności umysłu. Ale naukowcy odkryli naturalne środki, które mają potencjał, aby spowolnić lub nawet odwrócić ten nieuchronny spadek sprawności mentalnej.

Od 1982 roku, multi-odżywcza formuła o nazwie Cognitex ® jest stosowana przez członków Life Extension do ochrony i wzmocnienia funkcji neurologicznych. Przez lata Cognitex ® został ulepszany zgodnie z najnowszymi badaniami na temat przyczyn starzenia się mózgu. Cognitex ® zawiera najnowsze składniki dostarczające szerokie spektrum ochrony przed wieloma mechanizmami zaangażowanymi w neurologiczną degenerację.

Według niezależnych badań, Cognitex ® klinicznie wykazał zwiększenie zdolności skupienia i poznawczego planowania oraz sprawności organizacyjnej. Kontynuowane badania wykazały również korzystny wpływ na zdolność do utrzymania relacji przestrzennych (np. odległości między samochodami podczas jazdy), przywrócenia pamięci i  zdolności rozpoznawania - a wszystko w tak krótkim czasie  dwóch tygodni! [1]

UMP - naturalnie występujący w mleku matki

Jedną z unikatowych składników w formule Cognitex ®  jest urydyno-5'-monofosforan, krytyczny dla odżywiania mózgu. Urydyno-5'-monofosforan (UMP) jest podstawowym elementem RNA i DNA, tak jak również lecytyna, fosfatydy jak fosfatydylocholina,  które mają decydujące znaczenie dla optymalnego funkcjonowania mózgu i błon komórkowych neuronów. Naturalnie występujący w mleku karmiących matek, UMP jest istotny nie tylko dla wzrostu i rozwoju mózgu niemowląt, ale także dla zdrowej funkcji poznawczych w starzejących się osobach. [2]  Badania na zwierzętach sugerują, że suplementacja UMP może zwiększyć poziomy acetylocholiny i fosfatydów w mózgu i zwiększyć funkcje cholinergiczne. [3,4]

Ekstrakty z jagód

Formuła Cognitex ® zapewnia istotne ekstrakty roślinne, które wspierają zdrowe funkcjonowanie mózgu, takie jak wyciąg z dzikiej jagody standaryzowany na antocyjany.

Antocyjany jagodowe są uważane za jeden z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy i wykazały neurologiczne właściwości również, które wykraczają poza samo tłumienie wolnych rodników. [5,6]

Fosfatydyloseryna

Jako kluczowy budulec wszystkich błon komórkowych, fosfatydyloseryna (PS) jest wymagana dla normalnej struktury i funkcji komórkowych. W rzeczywistości, zwłaszcza tkanki mózgu są bogate w ten składnik. Jednakże, starzenie powoduje spadek zawartości PS w komórkach w całym organizmie, w tym komórek mózgu, co może prowadzić do zaburzeń poznawczych. Przez stymulowanie produkcji acetylocholiny, suplementacja PS wykazuje poprawę stanu pacjentów, doświadczających osłabienia pamięci lub funkcji poznawczych.[7,8] Zatem dostarczenie tego składnika odżywczego dla mózgu jest niezbędne.

Life Extension Cognitex ® formuła zawiera fosfatydyloseryne sprzężoną ze związkiem, który naśladuje naturalny występujący w mózgu PS. Sharp-PS ® GOLD wzbogacony w omega-3 kwasy tłuszczowe dostarcza PS do mózgu, aby pomóc opóźniać degeneracje funkcji poznawczych tak często związane z zaawansowanym wiekiem. Te specyficzne składniki odżywcze były szeroko badane i mogą mieć ogromne korzyści dla starzejącego mózgu. [9,10]

Więcej ochrony przed wolnymi rodnikami

Mózg jako wysoce aktywny metabolicznie narząd produkuje duże ilości wolnych rodników. Wolne rodniki mogą bombardować błony tłuszczowe neuronów i innych komórek mózgu powodując przedwczesną utratę funkcji. Cognitex ® zawiera szereg przeciwutleniaczy na bazie fitoskładników, które działają najlepiej w środowisku bogatym w lipidy (tłuszcze) takim jak mózg.

Podczas gdy  antyoksydacyjne składniki odżywcze dostarczają istotnej ochrony  przeciw wolnym rodnikom, wiele z nich ma ograniczoną pojemność jako, że utraciły elektron dla zrównoważenia wolnych rodników. Cognitex ® zawiera nowy ekstrakt z rozmarynu  bogaty w kwas karnozowy, który zapewnia wielostopniową ochronę przed wolnymi rodnikami, w procesie zwanym kaskadą kwasu karnozowego.[11] Na każdym etapie wolnorodnikowej interakcji powstaje nowy związek, który z kolei jest sam w sobie silnym antyoksydantem.

Biodostępny dla mózgu

Żywieniowe wsparcie dla mózgu jest utrudnione gdyż bariera zwana barierą krew-mózg utrzymuje z dala od niego nie tylko toksyny ale także korzystne składniki odżywcze i leki. Cognitex ® zawiera ekstrakt z pestek winogron o nazwie Leucoselect ® Phytosome ™. Łącząc proantocyjanidyny z ekstraktem z pestek winogron z fosfatydami z lecytyny sojowej (tak jak w Leucoselect ® Phytosome ™), przyswajalność i dystrybucja do wybranych tkanek jest zwiększona dzięki polifenolom z  nasion winogron.

Kiedy w mózgu, polifenole z pestek winogron łapią w pułapkę niebezpieczne wolne rodniki hydroksylowe, które z kolei doprowadzają do zjełczenia tłuszczu. Tłuszcze te składają się na zewnętrzną błonę lipidową bilionów komórek mózgu, polifenole Leucoselect ® Phytosome ™ poprawiają związane z wiekiem pogorszenie funkcji poznawczych i zmniejszają uszkodzenia oksydacyjne i odkładanie w mózgu złogów amyloidu. Badania przedkliniczne sugerują również, że polifenole mogą poprawić krążenie krwi w mózgu.[12-14]

Cząsteczka Wielkości Molekularnej

Wysokie poziomy procyjanidyn z ekstraktu z pestek winogron nie zapewniają, że wyciąg będzie miał korzystny wpływ na mózg. Polifenole o wyższym ciężarze cząsteczkowym, nie mogą być wchłonięte. Leucoselect ® Phytosome ™ zawiera cząsteczki wielkości molekularnej dla zaawansowanej aktywności neurologicznej.

Różnica Którą Poczujesz

Przyjmowanie suplementów diety może być czasem aktem wiary gdyż często nie możemy odczuć skutków ich działania. Cognitex ® zapewnia opatentowany, nie-stymulujący składnik o nazwie Sensoril ®, zastrzeżony standaryzowany wyciąg z Ashwagandhy. Zioło to jest używane w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej do pobudzenia funkcji mózgu i łagodzenia zmęczenia psychicznego. Zaawansowane praktyki ekstrakcji dają możliwość stworzenia bardzo skoncentrowanego i zbalansowanego składnika odżywczego mózgu. Efekty mogą być często natychmiast odczuwalne przez zwiększoną czujnością i koncentrację lecz bez nerwowości.

Sensoril ® pomaga również modulować reakcję stresową,[15-18], która ma negatywny wpływ na wydzielanie kortyzolu. Stres może być bardzo szkodliwy dla mózgu, zwłaszcza funkcji pamięci a kortyzol z kolei pobudza organizm do uwalniania cukru (glukozy) do krwiobiegu.

Cognitex ® zapewnia dodatkowo kompleks neuroprotekcyjny składający się z bardzo skoncentrowanych standaryzowanych ekstraktów chmielu, imbiru i rozmarynu, które pomagają tłumić prozapalne cytokiny. [19-23]

Cyrkulacja i Zdrowie Poznawcze  

Komórki mózgu, takie jak neurony są zasilane przez naczynia krwionośne. Niektóre z tych mikrokapilarów mogą być tak małe, że czerwone krwinki przenoszące tlen mają trudności przechodzenia przez nie. Neurony są kluczową strukturą funkcji poznawczych, w tym pamięci. Winpocetyna zwiększa przepływ krwi przez rozszerzanie naczyń krwionośnych i zmniejszenie lepkości krwi. Winpocetyna zwiększa mózgowy metabolizm pomagając utrzymać zdrowy przepływ krwi i poziom glukozy u osób, które mają jego normalny zakres, co zwiększa wykorzystanie tlenu.[24-27]

Stymulowanie Neurotransmitera Acetylocholiny

L-alfa-glycerylofosforylocholina (Alpha-GPC) to naturalnie występujący w komórkach mózgu prekursor produkcji acetylocholiny, ważnego neuroprzekaźnika. Poziom acetylocholiny maleje z wiekiem i jest znakiem rozpoznawczym neurodegeneracji. 

Alfa-GPC jako podstawowy budulec do produkcji acetylocholiny w mózgu  jest kluczowym dla tego organu składnikiem preparatu Cognitex®. 

O tym, jak ważna i bezpieczna jest Alfa-GPC, świadczy jej obecność w kobiecym mleku.[28,29]  

Acetylcholina jest istotnym neuroprzekaźnikiem. Właściwy poziom acetylocholiny i funkcjonowanie układu cholinergicznego jest istotne dla odpowiedniej kontroli pracy mięśni, snu i zdolności poznawczych. Alfa-GPC odgrywa kluczową rolę zarówno w procesach syntezy, katabolizmu jak i w recyklingu fosfolipidów wspierając zdrowe funkcje mózgu.[30,33] Suplementacja tego składnika wpływa na wzmożoną produkcję fosfolipidów,[28] a w dalszej kolejności neuroprzekaźników odpowiadających za przesyłanie impulsów nerwowych.

Cognitex ® jest również dostępny w wersji z pregnenolonem. Stężenia tego krytycznego hormonu są znacznie wyższe w mózgu, a badania wykazują, że pregnenolon ma liczne korzyści psychiczne. Wszystkie te składniki działają synergistycznie w celu promowania optymalnej funkcji poznawczych.

UWAGA: pregnenolon może wpływać na poziom innych hormonów, takich jak progesteron, estrogen, testosteron i / lub DHEA. Nie należy przyjmować tego produktu, jeśli masz historię napadu drgawek. Nie należy przyjmować tego produktu, jeśli masz raka piersi, raka prostaty, lub inne choroby hormonalnie zależnie. Jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe lub przeciwpłytkowe, lub masz zaburzenia krzepliwości krwi, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem tego produktu.

Kup Rekomendowane Produkty


Poprzednia 1/2 Następna »

Powiązane artykuły

Witaminy